Ostatnio dodane:

10 niesamowitych miejsc do wypoczynku w ogrodzie

Lato w pełni :) Warto pomyśleć nad urządzeniem sobie własnego gniazdka w ogrodzie, w którym można wypocząć i się zrelaksować. Przedstawiamy najpiękniejsze przykłady aranżacji:  

Majestatyczne ogrody pałacowe jak z bajki

Właściciele ogrodów pałacowych mają całe zespoły ogrodników dbających o to aby ich aranżacje zachwycały przez cały rok. Osiągnięcie tak samo zachwycającego efektu w domowym ogrodzie może być bardzo trudne. Pomimo tego warto przyjrzeć się poniższym przykładom majestatycznych ogrodów i zaczerpnąć nieco inspiracji :)  

Kamienne ścieżki ogrodowe - dekoracja, która przetrwa lata

Kamienne ścieżki są nie tylko praktyczne ale również eleganckie. Poniżej znajdziesz przykłady eleganckich aranżacji ścieżek, które przez długi czas będą mogły cieszyć oko i pozwalać na pewny spacer po ogrodzie.  

Profesjonalna renowacja tarasu

Nadchodzi pora roku, kiedy znowu zaczniecie spędzać więcej czasu na tarasie. Po okresie jesienno-zimowym może on wymagać kompleksowego odnowienia. Szczególnie jeśli w poprzednich latach nie wykonywaliście żadnych zabiegów związanych z czyszczeniem tarasu. Renowacja drewnianego tarasu to zabieg, który pozwala przywrócić efektowny wygląd i zabezpieczyć przed zniszczeniem jego elementów.

Jak zwalczyć kleszcze w ogrodzie?

Choroby przenoszone przez kleszcze to coraz większy problem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Do najczęściej roznoszonych przez kleszcze chorób należą borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu.

Czas na wiosenne upiększanie ogrodów, tarasów i balkonów!

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. To dobra okazja, by zająć się przygotowaniem ogrodów, tarasów i balkonów do wiosennych, a także letnich biesiad. Odpoczynku na świeżym powietrzu, spotkań z rodziną i znajomymi. Poza planowaniem, gdzie pojawią się nowe rośliny, krzewy i drzewka, zajmujemy się aranżacją, a pośród niej wyborem mebli ogrodowych. Które z nich sprawią, że nasze zielone przestrzenie wypięknieją?

Szczepienie drzewek

Szczepienie drzewek jest czynnością wykonywaną przede wszystkim w dwóch celach. Po pierwsze – szczepimy rośliny, aby móc uprawiać pożądaną roślinę na glebie, która nie sprzyja jej rozwojowi. Po drugie – szczepimy rośliny, żeby móc je rozmnażać i otrzymywać dokładną kopię pierwotnej rośliny. Są również pasjonaci, którzy dla rozrywki przeprowadzają eksperymenty związane z transplantologią roślinnych organów.

7 najczęstszych problemów przy uprawie storczyków – czego unikać?

Storczyki to jedne z najbardziej popularnych kwiatów w polskich domach. Jednak mimo swojej popularności, mogą sprawiać trudności w domowej uprawie, gdyż potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jakie zatem problemy napotykają miłośnicy storczyków? Oto lista najczęstszych.